Mediamuunnin TX/RX-pari, 25km, SC Single SM - RJ45 10/100/1000Base-T,  1310/1550nm, 5VDC/2A
  • Mediamuunnin TX/RX-pari, 25km, SC Single SM - RJ45 10/100/1000Base-T,  1310/1550nm, 5VDC/2A
  • Mediamuunnin TX/RX-pari, 25km, SC Single SM - RJ45 10/100/1000Base-T,  1310/1550nm, 5VDC/2A
  • Mediamuunnin TX/RX-pari, 25km, SC Single SM - RJ45 10/100/1000Base-T,  1310/1550nm, 5VDC/2A
  • Mediamuunnin TX/RX-pari, 25km, SC Single SM - RJ45 10/100/1000Base-T,  1310/1550nm, 5VDC/2A
  • Mediamuunnin TX/RX-pari, 25km, SC Single SM - RJ45 10/100/1000Base-T,  1310/1550nm, 5VDC/2A

Mediamuunnin TX/RX-pari, 25km, SC Single SM - RJ45 10/100/1000Base-T, 1310/1550nm, 5VDC/2A

Tuotenumero
WI-MC101G
Sähkönumero
7419474
EAN-koodi
6418296001054
Wi-Tek
Hinnat ja ostomahdollisuus vain jälleenmyyjillä. Hae jälleenmyyjäksi tai kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat.
Wi-Tek mediamuuntimilla vaivatonta datansiirtoa valokuidussa.

WI-MC101G on mediamuunnin, joka muuntaa 1000BASE-FX-kuitua 10/100/1000Base-TX-kupariin ja päinvastoin. WDM-tekniikkaa hyödyntävä muunnin tarvitsee vain yhden kuitukaapelin tietojen lähettämiseen ja vastaanottamiseen. WI-MC101G on suunniteltu IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, 10/100Base-TX- ja 100Base-FX-standardien mukaisesti käytettäväksi yksimuotoisen kuitukaapelin kanssa, jossa käytetään SC-tyypin liitintä.

Erittäin kilpailukykyinen ratkaisu mm. taloyhtiöihin ja kameravalvontatoteutuksiin.

Ominaisuudet
  • 25KM 1000Mbps yhden kuituoptisen median muunnin
  • Liitin: Kuitu: SC,1000Mbps UTP: RJ-54, 10/100/1000Mpbs
  • Tuki: Tag-VLAN, Port-VLANs
  • Tuki 2 kt:n JUMBO framelle
  • FX-portti tukee Hot swap -tekniikkaa
  • Yhteensopiva standardien IEEE 802.3u ja IEEE 802.3i kanssa

Tuotekuvaus WI-MC101G

Wi-Tek mediamuuntimilla vaivatonta datansiirtoa valokuidussa. WI-MC101G on mediamuunnin, joka muuntaa 1000BASE-FX-kuitua 10/100/1000Base-TX-kupariin ja päinvastoin. WDM-tekniikkaa hyödyntävä muunnin tarvitsee vain yhden kuitukaapelin tietojen lähettämiseen ja vastaanottamiseen. WI-MC101G on suunniteltu IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, 10/100Base-TX- ja 100Base-FX-standardien mukaisesti käytettäväksi yksimuotoisen kuitukaapelin kanssa, jossa käytetään SC-tyypin liitintä.

Erittäin kilpailukykyinen ratkaisu mm. taloyhtiöihin ja kameravalvontatoteutuksiin.

Tuotteen tekniset tiedot / ETIM-tiedot

Ethernet
kyllä
Fast Ethernet
kyllä
Gigabit Ethernet
kyllä
Power over Ethernet
ei
10 Mbps RJ45 -porttien lukumäärä
1
10 Mbps BNC -porttien lukumäärä
0
10 Mbps AUI -porttien lukumäärä
0
10 Mbps ST -porttien lukumäärä
0
10 Mbps SC -porttien lukumäärä
0
10 Mbps VF-45 -porttien lukumäärä
0
10 Mbps MTRJ - porttien lukumäärä
0
10/100 Mbps RJ45 -porttien lukumäärä
1
100 Mbps RJ44 -porttien lukumäärä
1
1000 Mbps RJ44 -porttien lukumäärä
1
100 Mbps ST -porttien lukumäärä
0
100 Mbps SC -porttien lukumäärä
0
100 Mbps VF-45 -porttien lukumäärä
0
1000 Mbps SC (SX) -porttien lukumäärä
0
1000 Mbps SC (LX) -porttien lukumäärä
1
1000 Mbps LC (SX) - porttien lukumäärä
0
1000 Mbps LC (LX) - porttien lukumäärä
0
10 Gbps SC (SX) -porttien lukumäärä
0
10 Gbps SC (LX) -porttien lukumäärä
0
10 Gbps LC (SX) - porttien lukumäärä
0
10 Gbps LC (LX) - porttien lukumäärä
0
GIBC (SX) -porttien lukumäärä
0
GIBC (LX) -porttien lukumäärä
0
Mini-GBIC (SX) -porttien lukumäärä
0
Mini-GBIC (LX) -porttien lukumäärä
0
Syöttöjännitteen tyyppi
AC
Syöttöjännite AC 50 Hz
110 V
Syöttöjännite DC
5 V
Soveltuu 19" asennukseen
ei
Seinäasennus/ suora-asennus
kyllä
Kiskoasennus mahdollista
ei
Hallittavissa
ei
Rakennetyyppi
yksittäislaite
Korkeus
27 mm
Leveys
95 mm
Syvyys
73 mm
10/100/1000 Mbps RJ45 - porttien lukumäärä
1
100 Mbps POF -porttien lukumäärä
0
1000 Mbps POF -porttien lukumäärä
0
Takuu
36 kuukautta

Selaa tuoteryhmiä

Oma tili

Ostoskori

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Toimitusmaksut 20.4.2016 alkaen:
  • Yli 1,00€ verkkokauppa tilaukset toimitamme ilman toimitusmaksua
  • Kaikki summat alv 0%.
    Maksuehto: Tiliasiakkaille 14 pv netto.
    Viivästyskorko: korkolain mukainen.
    Vakuutukset: Vahinkotapauksissa ota yhteys 0207 420 100.
    Muistutukset: Toimitusta tai laskua koskevat kahdeksan (8) päivää niiden saapumisesta.
    Palautukset: Huomautusaika on kahdeksan (8) päivää. Palautusta (virheetön tavara) ei voi tehdä ilman tavarantoimittajan lupaa. Hyvitys on -20% laskutetusta hinnasta. Mikäli tuote ei ole ehjässä alkuperäispakkauksessa, ei palautusta hyväksytä. Erikoistilauksia ei voida palauttaa, mikäli toimitus on ollut asiakkaan tilauksen mukainen. Palautusrahdin maksaa asiakas. Lainaksi lähetetyt tuotteet veloitetaan normaalisti, ellei niitä palauteta virheettöminä ilman asiakkaan tuotteeseen tekemiä merkintöjä. Palautusluettelo sisältää palautuksen hyväksyjän nimen, palautuksen syyn, palautuksen määrän ja toimituspäivän.
    Muutokset: Pidätämme oikeuden hintoja ja laitteita koskeviin muutoksiin. Kaikki tiedot perustuvat hinnaston tekohetkellä käytössä oleviin tietoihin.
    Takuu: 12-24 kk. Takuu korvaa ainoastaan laitteen korjauksen, ei välillisiä kustannuksia. Laitteen vaihtamiseen liittyvät kustannukset eivät kuulu takuun piiriin.
Sivutolla käytetään evästeitä asiakaskokemuksen parantamiseksi ja toiminnallisuuksien varmistamiseen. Lue lisää yksityisyydensuojasta
Asia selvä